Granty
Poprzez sport poznajemy świat
Liga Trzech Narodów w piłce ręcznej dzieci
Turniej w Buku 2011

W dniach 01. – 03.04.2011. w Buku koło Poznania nasi juniorzy młodsi , podopieczni Leszka Wójcika uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej rocznika 1995.
W rekordowej stawce 16 zespołów nasi chłopcy zajęli I miejsce, wygrywając wszystkie mecze. Do Buku zawsze przyjeżdżają bardzo dobre zespoły z całej Polski, w tym roku m.in. była cała najlepsza trójka ostatnich Mistrzostw Polski – Wisła Płock, Kusy Szczecin i Gwardia Opole.
Mecze rozgrywane były w 4 grupach po cztery zespoły, systemem każdy z każdym 2 x 13 min.
Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie wygrywając kolejno:
PMOS Chrzanów – Sambor Tczew 16 : 13
PMOS Chrzanów – Oborniki Wlk. 17 : 10
PMOS Chrzanów – AZS AWF Gorzów Wlk. 15 : 8
W ćwiercfinale turnieju nasz zespół trafił na drugą drużynę z grupy A Conrad Gdańsk:
PMOS Chrzanów – Conrad Gdańsk 14 : 12
W meczu półfinałowym przyszło nam się zmierzyc z Kusym Szczecin, to vice-mistrz Polski, który pokonał w cwiercfinale Wisłę Płock. Z ta drużyną mieliśmy rachunki do wyrównania ponieważ przegraliśmy z nimi w tamtym roku w półfinale Mistrzostw Polski. Dlatego nasi zawodnicy wyszli na parkiet niezwykle skoncentrowani i bojowo nastawieni, przyniosło to od razu rezultat w postaci prowadzenia od początku meczu (pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8 do 5 dla nas). Po przerwie utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę bramkową prowadząc na 4 min. przed końcem meczu 5 bramkami. W tedy po czasie dla przeciwników straciliśmy skutecznośc i po kilku naszych błędach Szczecinianie zmniejszyli przewagę do 1 bramki, ale po pięknej bramce Patryka Madeji na 30 s. przed końcem prowadziliśmy 2 bramkami. Przeciwnik w ostatnich sekundach dorzucił jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się naszym zwycięstwem:
PMOS Chrzanów – Kusy Szczecin 12 : 11
W finale turnieju trafiliśmy ponownie na naszych przeciwników z grupy, Oborniki Wlk.
Nasi przeciwnicy koniecznie chcieli się zrewanżowac za porażkę w grupie i mocno ruszyli do ataku prowadząc na początku spotkania 2 do 0. Nasi zawodnicy złapali swój rytm gry, szybko doprowadzając do remisu i wychodząc na koniec pierwszej połowy na dwubramkowe prowadzenie.
Po przerwie kontynuowaliśmy dobrą grę w szybkim tempie powiększając przewagę do końcowego wyniku: PMOS Chrzanów – Oborniki Wlk. 21 : 15
Zwycięstwo w tym silnie obsadzonym turnieju jest o tyle cenniejsze, że z powodu drobnych urazów z gry odpadł Wojciech Dzierwa( już podczas pierwszego meczu) oraz Przemek Wierzbic podczas meczu z Gorzowem Wlk. Na turniej nie mógł też pojechac Grzegorz Figura.
Skład drużyny, w nawiasie liczba zdobytych bramek w czasie całego turnieju:
Dzierwa Wojciech, Wysowski Paweł(7), madeja Patryk(6), Rola Patryk(23), Wierzbic Przemysław(8), Gajewski Bartosz, Skoczylas Dawid(7), Mucha Michał(21), Orlicki Jan(6), Dęsoł Michał(16), Bogusz Konrad(1), Wiatr Michał, Górkowski Marcin,
Wyróżnienia:
Michał Wiatr – najlepszym bramkarzem turnieju, Patryk Rola i Patryk Madeja – wybrani do najlepszej siódemki turnieju, Michał Mucha – najlepszy zawodnik drużyny.